Cosplay bez względu na wagę?
Cosplay bez względu na wagę?

Hej kochani <3

Ostatnio często był poruszany temat cosplayerów innej wagi niż norma. I nie mówię tu tylko o tych grubszych osobach, nie zapominajmy o chudziutkich!

Mianowicie: czy każdy może cosplayować bez względu na wagę?

Odpowiedź brzmi: owszem! Każdy może robić wszystko co chce. Póki sprawia Ci to radość, rób wszystko, rozwijaj się, szyj, maluj, buduj.

Każdy cosplayer zrozumie radość ze zrobienia swojego wymarzonego stroju, ale mamy też świat zewnętrzny, który idealnie oddaje obrazek poniżej:

Świat zewnętrzny jest bezlitosny, musimy się z tym liczyć. Nie każdemu nasza praca musi się spodobać. Pewnie każdy z nas kiedyś usłyszał albo usłyszy złego na swój temat. Dla jednych będziemy za chudzi, dla jednych za grubi.
Od razu wam powiem: olejcie to. Róbcie to co kochacie!

Ale przy zabawie i przyjemności z tworzenia nie zapominajmy o jednym
Bierzmy swoje gabaryty pod uwagę.

Zawsze lepiej będziemy wyglądać w cosplayach postaci, które odpowiadają nazym gabarytom, oczywiście, że bardzo chuda osoba lepiej zrobi Yzmę a nieco grubsza wyżej pokazanego Gragasa! Każdy może robić co chce, ale pamiętajmy o tym, że tak będziemy wyglądać po prostu lepiej c:

Jeśli należymy do tych szczupłych pamiętajmy, żebyśmy w swoim stroju nie wyglądali jak w worku, dopasujmy do swojej talii, kształtów, uwydatnijmy atuty.

Jeśli należymy do grubszych należy pamiętać o tym, że nic nie powinno nam się wylewać, powinniśmy również uwydatnić nasze atuty, zakryć niedoskonałości, zostawmy trochę materiału więcej, najwyżej się zwęży

Ta cosplayerka po lewo jest idealnym przykładem na to jak da się w bardzo fajny sposób połączyć te punkty i dobrze wyglądać, czego nie zrobiła dziewczyna po prawo: nie wzięła pod uwagę masywnych ramion, wydają się 2 razy większe, nie uwydatniła piersi, które są jej atutem i must have w tym stroju.

Oceniajmy dobrze swoje mocne i słabe strony!

Pamiętajmy o robieniu stroju ze smakiem, zwłaszcza, jeśli wychodzimy z nim do ludzi i możemy się natknąć na niemiłe komentarze, nie każdy lubi patrzeć na wylewające się boczki.

Ta cosplayerka jest naprawdę dobra w odpowiednim wykorzystywaniu swojej wagi. Pokazuje, że można zrobić strój odpowiedni dla siebie bez względu na wagę i wychodzi jej to naprawdę dobrze:D

Wykorzystujmy swoje atuty!

-Jesteś barczysty? Spróbuj Rengara/Garena

-Masz super klatę i bicepsy? Spróbuj Herculesa

-Masz delikatną, chłopięcą urodę? Spróbuj jakiegoś Disneyowego księcia

-Jesteś niska, słodziutka? Spróbuj Annie czy jakiegoś innego dzieciaczka

-Masz duże piersi? Spróbuj Ahri, Sonę

Jest tyle możliwości, wykorzystujmy je jak tylko się da i nie zapominajmy przy tym o dobrej zabawie!

Dodane przez: Daki 0 Komentarzy