Czy cosplay to jedyne zajęcie?

Czy jedynym zajęciem po szkole lub pracy jest cosplay? Dla wielu osób tak, cosplay wciąga ich całkowicie, poświęcają temu cały swój wolny czas. Ale są też i tacy, którzy mają wiele innych zajęć poza tworzeniem strojów – często jednak związanych z cosplayem np. szycie. Niektórzy jednak całkowicie odcinają się od zajęć w domu i lubią wyjść ze znajomymi spoza cosplayowego kręgu. Z ciekawości jak to jest u innych zapytałam kilka cosplayerek jak to jest u nich. Do każdej z nich macie oczywiście linki do fanpage’y, koniecznie wejdźcie i zobaczcie prace każdej z nich!

Kairi:

„Na szczęście poza robieniem kostiumów zdarza mi się również sypiać, jeść i załatwiać inne potrzeby fizjologiczne. :D Lubię podróżować, grać w gry video, czytać komiksy i imprezować z przyjaciółmi.”

Anuszka:

„Poza robieniem strojów, prowadzę kanał na youtubie. Na co dzień studiuję anglistykę na specjalizacji amerykańskiej. W ramach relaksu czytam książki, spotykam się ze znajomymi, gotuję (Kacper approves). Nie może oczywiście zabraknąć miejsca dla gier komputerowych! Ostatnio wróciłam do Heroes III, ale tak naprawdę co miesiąc pochłania mnie inny tytuł”

KittyQueen:

„W wolnym czasie rysuję”

Shiroi Ookami:

„Zajmuje się grafiką komputerową, komiksami i ilustracjami”

Shappi

„Moim hobby oprócz cosplayu są gry komputerowe oraz podróżowanie. Akurat oba te zajęcia łącze dobrze z cosplayem bo gry dają mi inspiracje a dzięki moim strojom mogę jeździć jako gość i zwiedzać świat. Oprócz tego mam czas na wiele więcej – spotkania ze znajomymi, mojego chłopaka, rodzinę, gotowanie, filmy… klucz to rozsądne zarządzanie czasem wolnym.”

Dużo też moich znajomych wykorzystuje swoje umiejętności krawieckie i szyje na prawdę śliczne rzeczy. Serdecznie polecam wam zajrzenie do Ibu i Helli!

No i może na koniec ja coś powiem o sobie:D
W wolnym czasie staram się przygotować jak najwięcej materiałów do bloga, poza cosplayem (który zajmuje większość wolnych chwil) też poświęcam dużo czasu mojemu chłopakowi i rodzinie. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze nauka i domowe obowiązki.

Dziękuję wam bardzo za dotarcie do końca. Nie zapomnijcie odwiedzić fanpage’y każdej z dziewczyn, które udzieliły mi odpowiedzi i zostawcie im like! <3

Dodane przez: Daki 0 Komentarzy ,